Objawy - 11-tydzien-ciazy

11 tydzień ciąży

objawy.org.pl

Tytuł:  11 tydzień i przeziębienie- co robić?
Autor:  Andżelina
7.9.2011, 09:21
Witam, jestem w 11-stym tygodniu ciąży i czuję się tak, jakby brało mnie jakieś pprzeziębienie. Czuję nieznośne drapanie w gardle, mam też zatkane zatoki. Co mogę w tej sytuacji zrobić, przecież nie mogę wziąć żadnych leków. Słyszałam też, że z sokiem malinowym należy uważać. Czy ktoś zna jakieś skuteczne i bezpieczne sposoby na ten problem?

Autor:  eliza
22.11.2011, 18:06
Polecam syrop z cebuli (pokroić cebulę, dodać miód i dwa ząbki przetartego czosnku, zamknąć w słoiku i odczekać około 4 godzin na syrop, pić do 3 razy dziennie. Dodatkowo sok z malin z miodem (2 l dziennie). Pani doktor zaleciła mi (11-tydzień ciąży) 3x dziennie rutinoskorbin, 2x1 łyżce calcium. Czuję się coraz lepiej, a stałam już u progu zapalenia oskrzeli. Nie stosuj żadnych syropów, aspiryn i innych leków, nawet herbatka z lipy może zaszkodzić. W razie kataru inhaluj się wodą lub solą fizjologiczną (krople do nosa surowo zakazane). Jest w aptece syropek dla ciężarnych penatal i dobrze robi na uporczywy kaszel. Dodatkowo polecam jeszcze czosnek z ciepłym mlekiem, działa rewelacyjnie, mimo przykrego zapachu.

Autor:  ewela
21.12.2011, 19:06
Drogie przyszłe Mamusie! ostrożnie z czosnkiem!!dawka dozwolona dla ciężarnej to max pół ząbka średniej wielkości Z wieści zasłyszanych-wapno też ostrożnie. Poczytajcie w necie

Odpowiedz:

Tytuł:
Autor:
Tekst:
Wpisz poprawną odpowiedz
aby wysłać wiadomość
Co jest wolniejsze: ślimak czy gepard?

Pozostałe tematy: