Objawy - 11-tydzien-ciazy

11 tydzień ciąży

objawy.org.pl
11 tydzień ciaży - ciekawostki


Pomocny przy obliczaniu, który tydzień ciąży masz za sobą może okazać się kalkulator ciąży. Wystarczy podać w nim datę pierwszego dnia ostatniej miesiączki i długość cyklu, aby poznać przewidywaną datę porodu i obecny tydzień ciąży.
Aby być spokojniejszą i co ważne wiedzieć co dzieje się z rozwijającym płodem bardzo wiele portali udostępniło tzw. kalendarz ciąży. Pozwala on, na podstawie obliczeń kalkulatora ciąży, zapoznać się z przebiegiem ciąży tydzień po tygodniu. W sieci możemy odnaleźć wiele takich kalendarzy od zwykłych opisowych po nawet rysunkowe, które ukazują nam jak nasze przyszłe dziecko zmienia się z każdym tygodniem, od „kijanki” po małego człowieczka.

Jednak to nie wszystkie ciekawostki czekające na przyszłą mamę w sieci. Każda mama może zalogować się na forum gdzie ma możliwość podzielenia się z innymi czasem już doświadczonymi mamami, swoimi rozterkami i wątpliwościami.
Wiele takich for proponuje rozwiązanie łączące kalkulator i kalendarz ciąży, są to tzw. suwaczki ciążowe. Pozwalają one liczyć czas do porodu i zarazem piszą kilka zdań o tym co dzieje się z maleństwem. Taki suwaczek możemy umieścić na monitorze komputera, jako podpis na różnych forach, dzięki czemu możemy chwalić się naszą radością.


Pozostałe tematy: